24.10.2020

İskefe Deri’ye 2019 yılı “İDMİB Başarılı İhracatçı” Ödülü


Türkiye’nin önemli sanayi ve teknoloji şirketlerinden İskefe Holding bünyesinde faaliyet gösteren İskefe Deri, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) tarafından her yıl düzenlenen “İhracatta Fark Yaratanlar” ödülleri kapsamında 2019 yılı “İDMİB Başarılı İhracatçı” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin önemli sanayi ve teknoloji şirketlerinden İskefe Deri, başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. İskefe Deri, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İDMİB) her yıl geleneksel olarak düzenlediği, "İhracatta Fark Yaratanlar" ödülleri kapsamında, Altın Kategoride “İDMİB Başarılı İhracatçı Ödülü”ü kazandı.

“Cari açığının kapatılmasına sağladığımız katkıdan dolayı gurur duyuyoruz” 

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren İskefe Holding CEO’su Murat Göç, “1957 yılında deri sektöründe faaliyet göstermeye başlayan şirketimizle, 2002 yılında inovasyona ve yüksek teknolojili ürünlere odaklanmaya karar verdik. İskefe Holding bünyesinde 7 deri fabrikası, 1 Jelatin üretim tesisi, 1 Protein üretim tesisi, 1 kolajen üretim tesisi, Hayvansal Kaynaklı Sıvı Aminoasit üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi bulunuyor. 7 farklı üretim tesisimizde 465 bin metrekarelik alanda üretim yapıyoruz. Türkiye’de üretilen sığır jelatininin yüzde 60’ını ihraç ediyoruz. Sektöre ve ülkemize sağladığımız inovatif ürünlerimizin yanı sıra dünyanın jelatin ihtiyacının yüzde 5’ini karşılıyoruz. Biz geleceğin yepyeni teknolojiler üzerinde yükseleceğini biliyor, bilgiye değer veriyor, teknolojiye yatırım yapıyoruz.  

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nden aldığımız bu ödül, emeğimizin ve çabalarımızın bir geri dönüşü niteliğinde. 2019 yılında gerçekleştirdiğimiz ihracat rakamlarımız ile büyük bir mutluluk yaşadık. Mutluluğun yanı sıra sağladığımız döviz geliri ile ülkemizin cari açığının kapatılmasına katkı sağladığımızı bilmek daha da gurur verici. Sektörümüze olan katkılarımızı her geçen artırarak ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.  


Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sunan deri ve deri mamulleri sektörü 2019 yılında 1,7 Milyar Dolar değerinde ihracat gerçekleştirdi.Bizimle ilgili en güncel haberleri kaçırmamak için

E-POSTA ADRESİNİ KAYDET